Astroloji hadisələr dünyamıza müxtəlif enerjilər gətirir və bu enerjilər insanların həyatına fərqli təsirlər edə bilir. Mart ayının ikinci yarısında iki mühüm hadisə baş verəcək.
Yenisabah.az xəbər verir ki, 17 Martda Günəşin Şimal Ay Düyümü ilə qovuşması və 20 Martda Günəşin Qoç bürcünə keçməsi astroloji baxımdan xüsusi əhəmiyyət daşıyır.
Bu hadisə insanların gələcək istiqamətlərinə diqqət yetirməsinə, taleyüklü qərarlar qəbul etməsinə və həyatda yeni yollar açmasına səbəb ola bilər. Şimal Ay Düyümü karmik inkişaf və irəliləyişlə əlaqələndirilir. Günəşlə qovuşması isə şəxsi istəklərin və məqsədlərin daha aydın görünməsinə gətirib çıxarır.
Bu tarixdə Günəş Balıqlar bürcündən çıxaraq Qoç bürcünə keçəcək. Bu hadisə ilə yeni astroloji il başlayır. Qoç bürcünün enerjisi dinamizm, cəsarət və təşəbbüskarlıq gətirir. Həyatda yeni başlanğıclar üçün güclü motivasiya təmin edir.
Bu bürclərə müsbət təsir edəcək:
Qoç: Öz bürcündə olan Günəş bu bürcə əlavə enerji və inam bəxş edəcək. Yeni layihələrə başlamaq və liderlik xüsusiyyətlərini ön plana çıxarmaq üçün mükəmməl zamandır.
Şir: Yaradıcılıq qabiliyyəti və özünüifadə güclənir. Şirlər üçün sosial əlaqələrdə uğur və özlərini daha yaxşı göstərmək imkanları yaranır.
Oxatan: Macəra ruhu və optimizm artacaq. Səyahət etmək, yeni təcrübələr yaşamaq və inkişaf etmək üçün əlverişli dövrdür.
Bunlara isə mənfi təsirli olacaq:
Oğlaq: Məqsədlərə çatmaq üçün lazımi motivasiyanı tapmaqda çətinliklər yaranacaq. Həm iş, həm də şəxsi həyatda gərginliklər mümkündür.
Tərəzi: İkili münasibətlərdə balans yaratmaq çətinləşə bilər. Qərarsızlıq və daxili konfliktlər bu dövrdə güclənə bilər.
Xərçəng: Hisslərin idarə olunması çətinləşə bilər. Ailə və emosional məsələlərdə narahatlıqların artması mümkündür.