BAMF-ın nümayəndə heyəti BMT-nin Cenevrə ofisində (FOTO)
Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun nümayəndə heyəti BMT-ninİnsan Hüquqları şurasının 58-ci Sessiyasında iştirak etmək vəsessiya çərçivəsində BAMF-ın yan tədbirini təşkil etmək məqsədiləBMT-nin İsveçrənin Cenevrə şəhərində yerləşən qərargahına səfəredib.
Trend xəbərverir ki, BAMF-ın prezidenti Umud Mirzəyevin, Proqramdepartamentinin əməkdaşı John Ayomidenin və təşkilatın xüsusinümayəndəsi Nik Nvolisanın iştirak etdiyi səfər çərçivəsində BMTrəsmiləri və Cenevrədə təmsil olunan QHT-lər ilə görüşlərinkeçirilməsi də nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, “Konflikt zonalarında uşaqların hüquqları” adlıyan tədbir BAMF-ın təşkilatçılığı və Azərbaycan RespublikasıQeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyi dəstəyi iləBakı vaxtı ilə 27 mart, 18:00-da Cenevrə ofisinin 25-ci zalındakeçiriləcək.
Tədbirdə müasir dünyada münaqişələrin dağıdıcı təsirlərinə məruzqalan azyaşlıların, o cümlədən, ötən əsrin 80-ci illərinin sonundaöz doğma torpaqlarından deportasiya olunan və Birinci və İkinciQarabağ müharibələrinin qurbanına çevrilmiş azərbaycanlı uşaqlarınhüquqlarından danışılacaq.